Rīgas ūdeņos notiks vērienīgākās sacensības spiningošanā - Latvijas Kauss 2019

Rīgas ūdeņos notiks vērienīgākās sacensības spiningošanā - Latvijas Kauss 2019

Rīgas ūdeņos notiks vērienīgākās sacensības spiningošanā - Latvijas Kauss 2019

Nedēļas nogalē sestdien 28. septembrī un svētdien 29.septembrī notiks vienas no Latvijas lielākajām makšķerēšanas sacensībām spiningošanā ar mākslīgo mānekli, LATVIJAS KAUSS “RĪGA 2019”. Sportisti un entuziasti startēs vienā no divām disciplīnām:  Spiningošanā no krasta pilsētas vidē, kas pasaulē pazīstama kā “Streetfishing” un spiningošanā no laivām ar mākslīgo mānekli. Šogad sacensībām pieteicies rekordliels dalībnieku skaits - spiningot no krasta pietiekušies 24 sportisti, savukārt Rīgas ūdeņos savu meistarību no laivām centīsies apliecināt 92 sportisti, kurus pieskatīs 46 tieneši.

Latvijas Kauss dod iespēju ikvienam copmanim bez atlases piedalīties prestižās austa līmeņa sacensībās, kurās tiek ievērots godīgas spēles princips, izmēģināt savus spēkus un pacīnīties par iespadīgu balvu fondu līdzās pieredzējušiem sportistiem, kas piedalās Latvijas Čempionātā un arī sacensībās ārvalstīs.

Sacensību formāts ir veidots tā, lai tas būtu maksimāli aizraujošs un ar kretnu adrenalīna devu. Laivu disciplīnā sportistiem ir jāizmanto dažādas spiningošanas tehnikas un jānoķer 3 līdakas, 3 asari un 3 zandarti, kuru garumu summa centimetros pārvēršas tik vērtīgajos punktos. Dalībniekiem un līdzjutējiem sacensības padara interesantas arī tas, ka rezultāti ir redzami tiešsaistē, izņemot pēdējo pusotru stundu, attiecīgi pat tad, ja visas deviņas zivis ir noķertas, sportisti analizējot konkurentu rezultātus var stratēģiski izdomāt kā vēl uzlabot savu rezultātu un pakāpties uz augstāku vietu, vai piestrādāt pie tā,  lai nosargātu savu līdera pozīciju. Šīs sacensības ir ne tikai spiningošanas prasmju pārbaudījums, bet arī psiholoģiskās noturības un savu emociju kontroles tests, kas attīsta sportisko azartu un spēju cīnīties līdz galam.

Latvijas Kauss notiek ievērojot Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumus, papildus ņemot vērā noķer, nofotografē, atbrīvo principu un asarus zem 20 cm noķertus no krasta vai zem 25 noķertus no laivām neskaita.

Ja laivām akvatorija nav ierobežota, proti, starts tiek dots Daugavā, bet sportisti drīkst doties uz jebkuru ūdenstilpni kur vien var nokļūt ar laivu, tad spiningotājiem no krasta atļauts pārvietoties ar paša kājām vai izmantot pilsētas sabiedrisko transportu.

28. septembrī, pēc svinīgās pasākuma atklāšanas, kas notiks plkst 9:00, Krasta ielā 7, Laivu Centrs teritorijā, “streetfishing” dalībnieki uzsāks gājienu uz savām nolūkotajām starta vietām, bet laivu disciplīnas dalībinieki tiesnešu laivas pavadīti svinīgā laivu parādē virzīsies pa Daugavu līdz posmam starp Akmens un Vanšu tiltiem (aptuveni pie Lielā Kristapa skulptūras), kur 9:45 tiks dots starta signāls arī viņiem. Tas solās būt iespaidīgs skats, kā 46 laivu motoru rūkoņas pavadīti sportisti trauksies iekarot labākās un zivīgākās vietas, lai cīnītos par iespaidīgo balvu un Latvijas Kausa uzvarētāja titulu.

 

Rezultātiem tiešsaistē varēs sekot līdzi Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas Facebook profilā.

Sacensības organizē biedrība “Sporta makšķerēšanai”, sadarbībā ar Latvijas Makšķerēšanas sporta federāciju.

 

 

Latvijas Makšķerēšanas sporta federācija

E.Zeiļa Sabiedriskās attiecības

t. 29113329

16.09.2019