2019. gada LMMČ 2.posma rezultāti.

Andis Vecvērdiņš

andis.vecverdins@gmail.com

2019. gada LMMČ 2.posma rezultāti.

2019. gada LMMČ 2.posma rezultāti.

Pavasaris sācies negaidīti sauss un silts, kas radīja bažas par 2. posma rīkošanu Pededzes upē! Protams tā arī notika, ūdens upē bija tik daudz, ka  par sacensību rīkošanu Pededzē varējām aizmirst. Tika lūkota mūsu iecienītā un zivīm bagātā Gauja, kā arī Amata. Amatā situācija tieši tāda pati kā Pededzē, atliek Gauja!

Divas nedēļas pirms sacensībām, veicām izlūkcopi Gaujā, jāsaka, ka zivis ķērās pārsteidzoši labi, kas solīja lieliskas sacensības paredzētajos datumos! Veicot treniņus Gaujā, varēja secināt, ka zivis atrodas seklajos upes posmos un ķērās uz sarkanastēm un visādām mušām, kurām ir kāds spilgts elements. Tomēr, jo tuvāk nāca sacensības, jo ūdens palika dzidrāks, kas nozīmēja to, ka zivis paliks izvēlīgākas pret piedāvāto mušu. Uz sacensībām pieteicās kopā 16 sportisti,  gan vecmeistari, gan jauni censoņi, gan arī jau ierastās sejas.

Sacensības šogad tiek rīkotas bez tiesnešiem, kad viens sportists tiesā otru. Jaunie sacensību noteikumi un formāts radīja nelielu haosu sacensību sākumā un atklāja dažas nepilnības sacensību formātā, kas, protams, tiks novērstas uz pēdējo posmu.

Ievadam gana, tagad pie sacensībām.

Pirmā sesija. Zivis ķērušās kā nu kuram, sākot ar nulli un beidzot ar padsmit zivīm. No citām zonām informācijas nav, tamdēļ sportistiem bija grūti noteikt, cik tad īsti zivis jāķer, lai būtu vismaz trijniekā. Otrā sesija, pēc rīta panikas un stresa visi, normāli ar 1.5 stundas nokavēšanos, turpina sacensības. Ir labi, zivis ķeras, gan raudas, gan alatas, gan vimbas, gan sapali, tiek rautas auklas un meklētas citas ejošākās muša. Noķerto zivju skaits līdzīgs ar pirmo sesiju. Trešā sesija jau var iesākties daudz maz programmā paredzētajos laikos, visi dodas uz sektoriem un turpina iesākto. Kuram ir palikušas ejošākās mušas, tad ar tām pašām arī tiek noslēgta pirmā diena, tiem kuriem ejošās ir norauts, turpina ar to kas ir.

Pēc pirmās dienas varēja secināt, ka zivis pārsvarā koncentrējās dziļajos upes posmos, kas bija pilnīgs pretstats treniņos novērotajam, kā arī lielākā daļa zivju tika noķertas uz dabīga izskata mušām. Ar šādu atziņu nācās doties mājās vai arī uz telti un gatavoties nākamajai dienai, pēdējai sesijai.

Otrā diena, ceturtā –pēdējā sesija. Arī otrajā dienā, zivis atradās tieši turpat, kur dienu iepriekš, upes bedrēs un iekāroja tieši to pašu nokrāsu mušas ko dienu iepriekš. Finišs! Kopumā divās dienās tika izvilktas 275 zivis, kas vidēji sesijā uz sportistu ir tikai 4 zivis. Jāsaka, nav daudz. Secinājums pēc apkopotiem rezultātiem, lai tiktu trijniekā, bija jāķer stabili vismaz  5-6 zivis sesijā.

Šajā, Latvijas čempionāta 2.posmā individuāli trešo vietu izcīnīja Mārcis Strods, otrais Mārtiņš Plešs, pirmais Andis Vecvērdiņš. Komandām trešo vietu izcīnīja Ku’i’zivs (Mārcis un Guntars), otrajā vietā Nimfomāni (Andis V. un Rolands), bet pirmie  - Sausiņi (Edijs un Mārtiņš).

Šāds vietu sadalījums sola nebijušu 2019. gada Latvijas čempiona titula izcīņu 3. posmā, jo tabulas līderiem ir līdzīgs punktu skaits, starpība ir viens punkts. Jātrenē ne tikai zivju ķeršanas prasmes, bet arī nervu sistēma, lai nepinās aukla un nedreb roka. Asinām zobenus, nē, āķus!

Apsveicam Mārci ar lielisko startu, tā tik turēt! Artūrs un Edijs lieliski parādīja, ka ne velti šeit braukuši un bija ļoti tuvu trijniekam! Andi Freivald, klasiski paliki sestajā vietā. Redzējām, ko darīji  upē, vēl nezinām, kā tu to dari, bet zivis Tev ķeras! Visiem novēlam Akmentiņa lirisko un māksliniecisko piegājienu mušiņmakšķerēšanai: lai arī Andris nenoķēra tik daudz zivju cik citi censoņi, taču viņu vērot upē bija visinteresantāk. Runājot par mušu izvēli, Mārtiņa un Anda mušas, ar kurām abi ķēra bija gaužām līdzīgas, viena no tām bija klasika, fazāns ar sarkano dibenu, otra, nu tā lai paliek viņu kastītēs.

Nākamais posms augusta beigās, Gauja,  30.augusts-1. septembris.

Tiekamies pie ūdeņiem!

 

05.06.2019