Mušiņnieku neoficiālais rangs

Andis Vecvērdiņš

andis.vecverdins@gmail.com

Mušiņnieku neoficiālais rangs

Mušiņnieku neoficiālais rangs

Šogad pirmo reizi sākam veidot neoficiālu mūsu sportistu rangu, izmantojot iepriekšējo sacensību individuālos rezultātus. Lai gan tā veidošanā nav izmantota oficiāla, LMSF apstiprināta metodika, rezultāti diezgan labi parāda pēdējo gadu dinamiku.

Protams, esam pētījuši, kā citās valstīs notiek sportistu ranga sastādīšana un nacionālās komandas izvēle, lai nodefinētu savus principus. Vispār, ja cipari salīdzināmā veidā ir ielikti tabulās, tie palīdz pašiem sportistiem “pamērīties ar makšķerēm”. Ceru arī, ka vēlme paaugstināt vai saglabāt savu vietu rangā var būt viena no motivācijām startam Latvijas čempionātā.

Saprotot to, ka nevienu citu valstu pieredzi mēs nevaram tieši pārnest mūsu vajadzībām, sākām ar to, ka definējām ranga veidošanas metodiku. Tas balstās uz trīs galvenajiem principiem:

1. Tiek vērtēta sportista summārā vieta, ņemot vērā visus sportista individuālos rezultātus visās sezonās, kad LR čempionāts tika organizēts pēc starptautiskajiem principiem. Tādas pašlaik ir četras. Uzskatām, ka visi sportistu sacensību sezonu rezultāti parāda sportisti stabilitāti ilgākā laika griezumā, kas noteikti ir jāņem vērā. Šim parametram ir 40% ietekme uz kopējo rangu.

2. Nosakām sportista summāro vietu, ņemot vērā 3 pēdējo sezonu rezultātus. Tie parāda sportista konkurētspēju nesenā laika periodā, kas ir būtiski, lai izvērtētu, kā notiek sportista konkurētspējas izaugsme un attīstība konkurences pieauguma apstākļos, un kā sportists ir sagatavojies sacensībām. Šis parametrs arī atļauj jauniesācējiem, parādot labus rezultātus, pacelties rangā. Šim parametram ir 30% ietekme uz rangu.

3. Tiek ņemtas vērā 3 labāko sezonu summārā vieta. Šis parametrs ļauj minimizēt kādas neveiksmīgas vai izlaistas sezonas ietekmi uz rangu. Atceramies arī par jauniesācējiem - ja viņš vai viņa ar labiem rezultātiem startē pēdējās 3 sezonas, ļoti ātri var uzlabot savu stāvokli rangā. Arī šim parametram ir 30% ietekme uz rangu.
Pielietojot formulu A*40%+B*30%+C*30% mēs iegūstam sportista koriģēto vietu, kas arī nosaka sportista vietu rangā. Tabulā viss ir redzams.

Šogad plānojam trīs posmus; zinu, ka daži no mums ir nopietni piegājuši šim gadam, jo rangs paliek rangs. Labi nostartējot katram no mums ir iespēja pacelties rangā, un gāzt no troņa mūsu līderi, Andi.

Reitings apskatāms šeit

 

Uz to arī tiecamies!

 

06.03.2018