Latvijas 2018.gada mušiņmakšķerēšanas pirmā posma uzvarētāji ir noskaidroti

Andis Vecvērdiņš

andis.vecverdins@gmail.com

Latvijas 2018.gada mušiņmakšķerēšanas pirmā posma uzvarētāji ir noskaidroti

Latvijas 2018.gada mušiņmakšķerēšanas pirmā posma uzvarētāji ir noskaidroti

12-13.maijā Pededzē norisinājās Latvijas mušiņmakšķerēšanas čempionāta pirmais posms. Šogad mūs priecēja ne tikai lieliskie laika apstākļi un zivju aktivitāte upē, bet arī salīdzinoši kuplais dalībnieku, īpaši jauno sportistu, skaits.

Sacensību programma tika organizēta tā, lai atļautu sportistiem, atbalstītājiem un citiem interesentiem vairāk laika socializācijai un atpūtai. Ierasto sešu kārtu vietā organizējām tikai piecas, tā sestdienā sacensības beidzām jau vēlā pēcpusdienā. Šo laiku aizpildījām ne tikai ar ekipējuma sakārtošanu un mušu siešanu, bet arī jau ar neiztrūkstošo “mešanu pa bundžām” un nimfošanas paraugdemonstrējumiem, kur Mārtiņš padalījās ar savām prasmēm un atziņām.

Šogad dalībnieku vidū bija arī viena lietuviešu komanda, žēl, ka otra viņu pieteiktā komanda nespēja ierasties neatliekamu iemeslu dēļ. Tas gan netraucēja visiem 16 sportistiem sīvā cīņā sadalīt vietas.

Pirmās dienas 3 kārtas parādīja, ka rezultāti būs ļoti blīvi, jo visus sportistus savā starpā šķīra tikai 1-2 punkti. Līderos pēc pirmās dienas bija iepriekšējo divu gadu čempions Andis Vecvērdiņš, ar 6 punktiem, kuram sekoja Guntars (7.punkti), Andrejs (8.punkti), Andis Freivalds ar 9 punktiem, un Mārtiņš ar 10.punktiem. Arī turpmākajiem sekotājiem katram bija tikai par punktu vairāk. Tas viss solīja ļoti spraigu cīņu pēdējās divās, svētdienas sesijās.

Jāsaka, ka līderi spēja savas kvalitātes saglabāt, un lai gan bija dažas neveiksmes, Andis V. izcīnīja uzvaru pirmajā posmā ar 11.punktiem. Andrejs uzlaboja savu rezultātu, un arī ar 11.punktiem, izcīnīja 2.vietu, tā apsteidzot Guntaru, kurš ar 12.punktiem ierindojās trešajā vietā.

Te  jāatzīmē, ka ja punktu skaits ir vienāds, tad nākošo parametru, kuru skatāmies, ir noķerto zivju punktu summa. Andis ar 57 noķertām zivīm bija sakrājis 30400 punktus, Andrejam 40 noķertās zivis deva “tikai” 25620 punktus - te arī izšķīrās pirmā vieta. Līdzīgi izšķīrās vietu liktenis vēl trijiem pāriem - starp 9/10, 11/12 un 14/15.vietām.

Jāatzīmē, ka otrajā dienā ļoti labi nostartēja viens no mūsu jaunpienācējiem Edijs, kurš uzvarot pēdējā kārtā un izcīnot otro vietu 4.kārtā, no 18.vietas pirmajā dienā spēja pakāpties uz 6.vietu sacensību noslēgumā. Apsveicam šādu progresu!

Vēl viena interesanta nianse bija, ka 4 no pieciem šī gada Latvijas izlases pārstāvjiem tika ielozēti vienā grupā, kas šīs grupas sacensību padarīja vēl spraigāku un niansētāku. Sakarā ar izmaiņām šī gada nolikumā, pirmo trīs vietu ieguvēji saņem bonusa punktus, kas ir īpaši svarīgi čempionāta kopvērtējumam .

Komandu sacensībā uzvaru kārtējo reizi izcīnīja Nimfomāni, ar Andi V. un Rolandu sastāvā. Otro vietu izcīnīja Catch&Release komanda ar Andreju un Valteru sastāvā, un trešo vietu izcīnīja Guntara un Mārča komanda “WTF. Where’s The Fish?”.

Visus rezultātus un punktu skaitu varat apskatīties šeit. 

Kopumā šīs bija vienas no dinamiskākajām un interesantākajām sacensībām, kad par rezultātu nebija skaidrs līdz pat punktu skaitīšanas beigām. Domājam, ka tieši šāds būs viss šā gada čempionāts, jo sportistu meistarība ir augusi un arī izlīdzinājusies, kā arī neviens negrib pazaudēt savu vietu rangā.

Tagad gatavojamies jau Eiropas čempionātam, kurš jūnija sākumā norisināsies Čehijā, un pēc tam visi braucam jūnija beigās uz dīķiem!

14.05.2018