Latvijas mušiņmakšķerēšanas izlase atgriezusies no Eiropas čempionāta

Andis Vecvērdiņš

andis.vecverdins@gmail.com

Latvijas mušiņmakšķerēšanas izlase atgriezusies no Eiropas čempionāta

Latvijas mušiņmakšķerēšanas izlase atgriezusies no Eiropas čempionāta

 

Šī gada Eiropas mušiņmakšķerēšanas čempionāts norisinājās Čehijā, Dienvidbohēmijā. Vietas un ūdeņi mums ir labi zināmi gan no 2014.gada pasaules čempionāta, gan arī no pagājušā gada treniņiem sacensību norises vietā.

Komandas sastāvā ir iekļauti sportisti, kuriem vairākumam jau ir starptautiska sacensību pieredze. Šī gada Latvijas izlasē startēja Andis Vecvērdiņš, Mārtiņš Plešs, Andrejs Gusenkovs, Rolands Lipšāns, kā arī starptautisko sacensību jaunpienācējs Andris Norītis.

Komanda uz sacensību vietu dažas dienas pirms sacensību sākuma, tā atvēlot sev laiku treniņiem un nodrošinot pierašanu pie sacensību ritma. Treniņi norisinājās raiti, mūsu sportistiem zivis ķērās, un noskaņojums bija optimistisks.

Sacensības iesākās pagājušajā piektdienā; tomēr iesākumā mūsu sportistiem zivis neķērās tik labi, kā treniņos. Kaut kādu iemeslu dēļ treniņos atstrādātās sistēmas un mušas “nenostrādāja” un tāpēc bija jāķeras pie jaunu pieeju meklēšanas. Šāda meklēšana nedeva cerēto rezultātu, un tāpēc mūsu komanda pirmo dienu, pēc divām sesijām (kurās attiecīgi tika iegūta 13.vieta un 17.vieta) pabeidza tikai 15.vietā.

Otrajā dienā bija tikai viena sesija, kuru mūsu sportisti pabeidza 14.vietā, kas ļāva par vienu vietu pacelties kopvērtējumā. Jau bija skaidrs, ka pirmajās sesijās sakrātā punktu summa neļaus vairs cīnīties par labākiem rezultātiem.

Trešajā, pēdējā, 2 sesiju dienā mūsējie izcīnīja 12. un 13.vietu. Tas savukārt nodrošināja Latvijas izlasei 13.vietu sacensību noslēgumā.

 

Jāatzīst, ka rezultāts nebija tāds, kādu mēs visi cerējām iegūt, bet kā atzīst paši sportisti, viņi izdarīja visu, ko tobrīd varēja. Tomēr šogad acīmredzot nebija mūsu gads un daudz kas no tā, ko plānojām un kam gatavojāmies, mums neizdevās.

Eiropas čempionātā uzvarēja mājinieki, čehi, iegūstot arī individuālo zelta medaļu. Kā vienmēr, parastie aizdomās turamie, Francijas un Spānijas komandas, ieguva attiecīgi 2. un 3.vietu. Šo sportistu meistarība ir vienkārši nepārspējama un, atkārtojos, neizprotama.

 

Pēc šī čempionāta mums ir daudz pārdomas par to, kā turpināt paaugstināt mūsu konkurētspēju. Ir diezgan nomācoši atzīt, ka lai gan spējam labi konkurēt savās lokālajās sacensībās, starptautiski joprojām esam tālu no vadošajiem sportistiem, pat no vidējiem rezultātiem. Skaidrs arī, ka ar mūsu 3-5 sacensībām gadā mēs “lielajām” sacensībām uztrenēties nevaram. Tomēr, joprojām ir liela vēlme pierādīt, ka neesam par velti visus šos gadus centīgi strādājuši, pilnveidojuši savu tehniku un ekipējumu. Mums tikai ir jāatrod tā atslēga, kas ļaus saprast, kas un kāpēc kavē mūsu tālāko attīstību lai sekmīgi startētu tieši starptautiskajās sacensībās.

 

Jāturpina strādāt - tāpēc jau tagad gatavojamies mūsu Latvias čempionāta ezera posmam, kas 30.jūnijā norisināsies Annās, Alūksnes apvidū.

 

Ar visiem sacensību rezultātiem varat iepazīties šeit: http://ffch.cz/en/?cat=8

 

18.06.2018