2019. gada Latvijas Čempionāta 2.posms foreļu spiningošanā dīķos ir noslēdzies. Noskaidrots 2019.gada Latvijas čempions – Sergejs Abramovs!

Kristiāns Godiņš

22018582

2019. gada Latvijas Čempionāta 2.posms foreļu spiningošanā dīķos ir noslēdzies. Noskaidrots 2019.gada Latvijas čempions – Sergejs Abramovs!

2019. gada Latvijas Čempionāta 2.posms foreļu spiningošanā dīķos ir noslēdzies. Noskaidrots 2019.gada Latvijas čempions – Sergejs Abramovs!

Jau ierasts, ka foreļu sezona dalās divos posmos – pavasaris un rudens. Jāsaka, ka laikam tieši rudens ir visgrūtākais periods, jo paralēli vēl ir tik daudz vilinājumu ķert zivis no laivas vai krasta. Šogad nepameta divējādas sajūtas – ai kā vēl gribās paķert lielos zandartus un līdakas no laivas, bet ir jāsāk gatavošanās darbi, lai Latvijas čempionāta otrais posms noritētu uz pozitīvas nots. Jo tuvāk nāca čempionāta norises datumi, jo lielāka interese parādījās no sportistiem un jāsaka, ka šogad intrigas netrūka, jo par kopvērtējuma medaļām noteikti varēja cīnīties 15 labākie sportisti no 4 valstīm un vēl pēc pirmās dienas reālas iespējas uzvarēt čempionātu bija vismaz 10 sportistiem.  Prieks, ka šī disciplīna ir ieguvusi stabilu vietu Latvijas makšķerēšanas sportā un Latvijas čempionāts spēj pulcēt daudzus Latvijas, Lietuvas, Ukrainas un Krievijas spēcīgākos sportistus. Šī gada 2.posmā piedalījās 64 sportisti, starp kuriem bija arī jaunieši, kuri spēja ļoti sarežģītos apstākļos uzrādīt lielisku rezultātu un vienam no jauniešiem pietrūka vienas uzvaras, lai tiktu fināl cīņās. Čempionāts ir ļoti būtisks arī spēcīgākā Latvijas sportista noskaidrošanā sezonas reitingā.

Dīķis tika sagatavots viesu uzņemšanai, zivis ielaistas, bet šogad bija vērojam ļoti krasa atšķirība noķerto zivju skaitā starp pirmo un otro dienu. Zivs uzvedība radīja daudz jautājumu sportistiem un galvassāpes organizatoriem, jo tā strauji mazināja savu aktivitāti – pēc lieliska 1.perioda sekoja straujš noķerto zivju skaita kritums. Otrā diena prasīja milzu pūles, lai tiktu pie copēm, bet bija sportisti, kuri pamanījās atrast atslēdziņu uz panākumiem. Katrs sportists meklēja savu pieeju zivij un bija vērojama liela dažādība izmantotajos mānekļos un krāsās. Daudz vairāk zivju tika noķertas uz šūpiņiem un vobleriem. Gumijas mānekļi strādāja tikai atsevišķi modeļi un krāsas. No Latvijas sportistiem fināl cīņās tika seši, bet no Ukrainas divi.

Fināl cīņas bija pietiekami spraigas, jo īpaši gribu uzsvērt dueli starp Sergeju Abrāmovu un Dmitriju Ilinsky, jo te izšķīrās ne tikai tas, kurš tiks tālāk, bet arī tas, kurš kļūs par Latvijas čempionu. Arī pusfināla cīņa bija ļoti aizraujoša starp Sergeju un Māri Cīlīti, kas beidzās ar neizšķirtu 3:3, bet finālā tika Sergejs pateicoties augstākai vietai pēc pamatturnīra. Finālcīņās bija nepieciešamas papildu 10 minūtes, jo pirmajās 20 minūtēs pie zivīm sportisti netika, kurās uzvaru ar 1:0 izcīnīja Sergejs. 3.vietu, pateicoties augstākai vietai pēc pamatturnīra, ieguva Māris Cīlītis.

Kopvērtējuma medaļas un kausi nonāca pie Latvijas sportistiem – čempiona tituls Sergejam Abramovam, 2.vieta – Vadimam Pupkevičam, bet trešā vieta un otro gadu pēc kārtas medaļās – Matīss Lēnerts.

 

 

 

Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas vārdā vēlos pateikt lielu paldies visiem sportistiem, kas piedalījās. Jūsu dēļ mēs cenšamies un priecājamies par pozitīvo atmosfēru. Liels paldies Voldemāra Vastlājam par ieguldīto darbu dīķa teritorijas labiekārtošanā, Mārtiņam Balodim (eholotes.lv), kurš bija sarūpējis lieliskas balvas no Grundens -  paša jaunākā modeļa jakas ar GoreTex membrānu; galvenajam tiesnesim/fotogrāfam Eduardam Nesterovam un tiesnešu brigādei, paldies visiem palīgiem, kuri ļāva pilnvērtīgi noorganizēt sacensības.

Čempionāts ir noslēdzies, bet man ar Anatoliju Livdānu priekšā ir darbs, lai nākamajā gadā izdodas rast risinājumus tam, lai Latvijas Čempionāts būtu vēl labāks un zivīgāks. Ir nogurums pēc paveiktā gan startējot, gan organizējot sacensības, un šoreiz ir arī neliels rūgtums, ka neizdevās sagādāt tādus apstākļus, kas priecētu ar labāku zivju aktivitāti.

Tiekamies nākamgad!

LMSF valdes loceklis

Kristiāns Godiņš

21.10.2019