Latvija izcīna zeltu un bronzu pirmajās Eiropas mēroga foreļu ķeršanas sacensībās

KRISTIĀNS GODIŅŠ

29292929

Latvija izcīna zeltu un bronzu pirmajās Eiropas mēroga foreļu ķeršanas sacensībās

Aizvadītajā nedēļas nogalē Ķeguma novadā Tomē norisinājās pirmās Eiropas kausa izcīņas sacensības foreļu ķeršanai dīķos. Astoņu valstu spēcīgāko foreļu ķeršanas līgu konkurencē zelta un bronzas medaļas izcīnīja Latvijas komandas. Otro vietu ieguva Krievijas komanda. Sīvā un azartiskā cīņā gūtie panākumi apliecina Latvijas foreļu līgas sportistu augsto meistarību un profesionālo varēšanu mēroties spēkiem ar tituliem bagātiem citu valstu sportistiem.

Foreļu ķeršanas sacensības rīkoja Dīķa foreļu līgu asociācija (Area Trout League Association - ATLAS), kura apvieno deviņu valstu spēcīgākās foreļu ķeršanas līgas no Krievijas, Ukrainas, Lietuvas, Latvijas, Vācijas, Rumānijas, Gruzijas, Slovākijas un Baltkrievijas. Šīs bija pirmās šāda veida Eiropas mēroga sacensības, kuru organizēšanas gods tika uzticēts Latvijai. Sacensībās katru valsti pārstāvēja komanda no četriem spēcīgākajiem sportistiem, kuri par iespēju piedalīties kausā bija cīnījušies visa gada garumā. Latvijai kā sacensību organizatoram bija privilēģija sacensībām pieteikt divas komandas. Sacensības norisinājās Ķeguma novadā, Tomē, Valdemāra dīķos no šī gada 2.-4. novembrim.

Latviju sacensībās pārstāvēja astoņi pēc reitinga labākie sportisti. Pirmajā Latvijas komandā startēja komandas kapteinis Mārtiņš Babris un sportisti Matīss Lēnerts, Sergejs Makreckis, Anatolijs Livdāns. Otro komandu pārstāvēja kapteinis Kristiāns Godiņš un sportisti Sergejs Abrāmovs, Juris Fjodorovs un Andis Freivalds. Latvijas komandām sacensību laikā izdevās iegūt un stabili noturēt pārsvaru pār citu valstu sportistiem. Zelta medaļu un pirmo Eiropas ATLAS kausu izcīnīja Mārtiņa Babra vadītā komanda ar 6 pret 4 noķertām forelēm uzvarot Krievijas komandu. Kristiāna Godiņa komanda ar rezultātu 11 pret 4 forelēm izcīnīja godpilno 3. vietu un bronzas medaļu.

Foreļu ķeršana dīķos pēdējo gadu laikā daudzviet Eiropā ir iemantojusi lielu popularitāti. Šī sporta makšķerēšanas disciplīna ir ļoti azartiska, un ar to var nodarboties abu dzimumu un dažādu vecumu cilvēki. Lai arī šis sporta veids nav jauns, un Japānā tas tiek praktizēts jau ļoti daudz gadus, Eiropā disciplīna ienāk pakāpeniski. Tāpēc ir sagaidāms ka tuvākajos gados esošo ATLAS valstu pulkam pievienosies arvien jaunas valstis. Jāpiebilst, ka šis makšķerēšanas sporta veids vienlaikus popularizē saudzīgu attieksmi pret zivīm. Visas noķertās zivis tiek atlaistas vaļā, tās iespēju robežās netraumējot.

09.11.2018