Latvijas kauss spiningošanā 2020 un vērienīga sporta makšķerēšanas laivu parāde Rīgas kanālā

Latvijas kauss spiningošanā 2020 un vērienīga sporta makšķerēšanas laivu parāde Rīgas kanālā

Šajā nedēļas nogalē no 11.-13. septembrim norisināsies vienas no Latvijas lielākajām un jau par tradīciju kļuvušajām makšķerēšanas sacensībām spiningošanā no laivām, LATVIJAS KAUSS 2020. Aizraujošā sacensību formāta dēļ, interese par pasākumu pieaug un ar katru gadu tām piesakās arvien vairāk dalībnieku. Šogad startēs 67 laivu ekipāžas, tostarp 6 ekipāžas no kaimiņvalsts Lietuvas. 

Sacensību svinīgā atklāšana notiks piektdien, 11. septembrī plkst 18:00, Krasta ielā 7, Daugavas krastā. Pēc atklāšanas sekos krāšņa un iespaidīga dažadu sporta makšķerēšanas laivu parāde pa Daugavu un pilsētas kanālu. Agrā sestdienas rītā sāksies aizraujoša, var teikt pat nervus kutinoša sacensība par lielisku balvu fondu un titulu “Latvijas Kauss piningošanā 2020” uzvarētājs. Sacensības noslēgsies svētdienas vakarā ar apbalvošanas ceremoniju un emociju uzkrājumu līdz nākamajam gadam.

Latvijas Kauss dod iespēju ikvienam makšķerniekam piedalīties prestižās austa līmeņa sacensībās un izmēģināt savus spēkus cīnoties par godalgotām vietām līdzās pieredzējušiem sportistiem, kas piedalās Latvijas Čempionātā un arī sacensībās ārvalstīs. Papildus kopējam vērtējumam, cīņai par kausu un uzvarētāja titulu, sportistu sniegumu vērtēs divas klasēs. Pro,- kur piedalās Latvijas čempionāta reitinga labākie dalībnieki, nepastāv ierobežojumi attiecībā uz laivu motoru jaudu un izmantojamo elektroniku un Sporta klase, kur nav atļautas specifiskas zivju meklēšanas elektronikas tehnoloģijas un ierobežota motora jauda.

Latvijas Kauss atšķiras no ierastajām sacensībām ar to, ka emociju un adrenalīna netrūkst, līdz ar to sportistiem jāpiemīt emocionālai noturībai un dažādām makšķerēšanas prasmēm un iemaņām, jo jānoķer 3 līdakas, 3 asari un 3 zandarti, kuru garumu summa centimetros pārvēršas tik vērtīgajos punktos. Sacensības padara interesantas arī tas, ka rezultāti ir redzami tiešsaistē, izņemot pēdējo stundu, attiecīgi pat tad, ja visas deviņas zivis ir noķertas, sportisti analizējot konkurentu rezultātus var stratēģiski izdomāt kā vēl uzlabot savu rezultātu un pakāpties uz augstāku vietu, vai piestrādāt pie tā, lai nosargātu savu līdera pozīciju.

Neskatoties uz to, ka distances ievērošana ir viena no makšķerēšanas sporta sastāvdaļām, piemēram, spiningojot laivām vienai no otras jāatrodas vismaz 50m attālumā, vīruss ieviesa savas korekcijas sacensību rīkošanā un tiesāšanā.

Ierasti rudenī Rīgas ūdeņos rīkoto sacensību norises vieta Laivu centrs Krasta ielā ir pietiekoši liela teritorija, lai dalībnieki varētu ievērot distanci atklāšanas un apbalvošanas ceremonijās. Savukārt sacensību norises kontrole bija jāpielāgo pastāvošajiem apstākļiem un šogad tā notiks bez tiesnešu palīgiem, kuri iepriekš atradās sportistu laivās. Tiesnešu kolēģijai tiks nosūtītas loma fotoattēli. Jau iepriekš Latvijas Kauss ir noticis ievērojot “noķer, nofotografē, atbrīvo” principu (lomu nepatur, zivi saudzīgi atbrīvo uzreiz), kas tiks ievērots arī šogad, tādējādi  rādot piemēru par saudzīgu attieksmi pret zivju resursiem.

Pasākuma programmu, rezultātus tiešsaistē un citu informāciju var atrast  Latvijas Kauss spiningošanā 2020 Facebook profilā. Sacensības organizē Latvijas Makšķerēšanas sporta federācija sadarbībā ar biedrību “Sporta makšķerēšanai”.

 

Nolikums: https://bit.ly/LK2020NOLIKUMS

10.09.2020