Latvija izcīna bronzas medaļas Pasaules Čempionātā spiningošanā no laivām!

Latvija izcīna bronzas medaļas Pasaules Čempionātā spiningošanā no laivām!

Aizvadītajā nedēļā no 10. – 15. oktobrim Lielbritānijā, Rutland Water ūdenskrātuvē norisinājās Pasaules Čempionāts spiningošanā no laivām.

Čempionātā piedalījās 16 komandas no tādām valstīm kā Lielbritānija, Polija, Čehija, Īrija, Ukraina, Baltkrievija, Dienvidāfrika, Ungārija, Itālija, Latvija, Francija, Rumānija, Lietuva, ASV, Igaunija un Vācija.

Latviju pārstāvēja sportistu izlase, kas rūpīgi tika sakomplektēts ņemot vērā sasniegumus Latvijas Čempionātā spiningošanā no laivām un individuālo reitingu trīs gadu griezumā:

Latvijas izlasi veidoja  pamatsastāvs:

Armands Ērglis
Kaspars Holms

Gints Zeiļa
Ivars Riciks

Rezervists: Māris Auziņš
Komadas vadītājs, rezervists Viktors Salimgarejevs
Treneris: Jānis Briedis
Trenera palīgs - menedžeris: Armands Geriks

Jau septembrī, pirms sacensībām, sportisti pavadīja divas nedēļas Rutland ūdenskrātuvē trenējoties – pētot reljefu, veģetāciju un zivs uzvedību. Rutland ūdenskrātuve ir īpaša ar to, ka tā ir dzeramā ūdens rezervuārs, kuru rūpīgi uzrauga atbildīgie dienesti un kurā drīkst pārvietoties tikai izmanotjot vietējās laivas, kas ir 4.8m garas un aprīkotas ar 5zs motoru. Rezervuārā mīt foreles, kas PČ ieskaitē netiek ņemtas vērā, zandarti, asari un līdakas, kas tiek ieskaitīti.

Pasaules čempionāta ietvaros divas dienas tika atvētētas oficiālajiem teniņiem un divas sacensībām. Punkti tika aprēķināti reizinot noķertās zivs garumu kvadrātā. Makšķerēšanas apstākļi bija izaicinoši, jo pirmajā dienā pūta spēcīgs vējš ap 10-12m/s un gaisa temperatūra brīžiem sasniedza ap 24C grādiem. Pēc sacensību dienas Latvijas izlases otrā ekipāža – Gints Zeiļa un Ivars Riciks izvirzījās vadībā ar sešām noķertām līdakām, apsteidzot Lietuvas un Igaunijas ekipāžas. Otrai ekipāžai pirmās dienas starts nebija tik veiksmīgs tomēr komanda kopumā ierindojās ceturtajā vietā aiz Lietuvas, Igaunijas un Čehijas izlasēm.

Otrajā sacansību dienā laika apstākļi bija pilnībā izmainījušies, - gaisa temperatūra ap 13C grādiem un visu dienu lija lietus, - šādi apstākļi stipri ietekmēja arī rezultātus. Kā atzina dalībnieki, otrā diena bija daudz grūtāka, tomēr Latvijas izlasei izdevās savākt pietikami daudz punktu, lai izcīnītu bronzas medaļas gan komandu, gan individuālā vērtējumā!

Pasaules Čempionu titulu ieguva kamiņvalsts Igaunijas izlase, savukārt otro vietu izcīnīja Čehija.

Visi rezultāti apskatāmi šeit: https://worldlurechamps.co.uk/2018/10/14/final-results-world-lure-angling-championships-2018/

14.10.2018