Harijs Raciborskis – Pasaules Čempions! Latvijas komandai – Sudrabs!

Harijs Raciborskis

Harijs Raciborskis – Pasaules Čempions! Latvijas komandai – Sudrabs!

15. Pasaules čempionāts zemledus makšķerēšanā, kas no 13. līdz 17. martam norisinājās Kazahstānā, Karagandas apgabala Timertau pilsētā, noslēdzies ar teicamu Latvijas izlases sniegumu. Otro gadu pēc kārtas, Latvijas sportisti izcīnīja sudraba godalgas, bet individuālajā vērtējumā 2018. gadā Harijs Raciborskis ieguva Pasaules Čempiona titulu. Labu sniegumu, 4.vieta kopvērtējumā, uzrādīja Raimonds Kinerts, kā arī labāko desmitniekā iekļuva arī Aldis Vārna.

Īpaši jāatzīmē tas, ka Latvijas komanda devās uz čempionāti ļoti mazā sastāvā, valsti pārstāvēja sportisti Harijs, Raciborskis, Raimonds Kinerts, Aldis Vārna, Normunds Grabovskis, Ainārs Eglītis un Agris Rudzāns, salīdzinot, citu valstu komandas var sastāvēt līdz 25 valsts pārstāvjiem. Arī apstākļi mūsu sportistiem nepalīdzēja, 1 m 20 cm biezs ledus Latvijā nav ierasta lieta, tomēr komandas kopdarbs 3 dienu treniņos, pareiza barības izvēle, ļāva izstrādāt stratēģiju un taktiku, kura noveda pie augstvērtīga snieguma, ko piešķirot Zemkopības ministrijas atzinības rakstus, atzīmēja Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

 

Piezīmei:

Starptautiskajā reitingā Latvijas atrodas 2.vietā un 3. vietā pēc saņemto medaļu skaita, reitingā, kurā ņem vērā valstu sniegumu par pēdējiem 5 gadiem, Latvija ieņem 5. vietu.

Latvijas sportisti Pasaules Čempiona titulu ieguvuši arī iepriekš 2002. un 2004. gadā Pēteris Lideris, 2007. gadā Rita Bauģe, cerēsim, ka Harijam izdosies uzlabot Pētera rezultātu.

 

Jāpateicas ražotājam Tonar par izlasei piešķirtajiem Tornado ledus urbjiem, kuri paredzēti ledum līdz 1,5 m, kā arī Zivju fondam par izlases atbalstu.

18.03.2018